جاذبه های گردشگری ارمنستان

نقشه ارمنستان

موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد. کشور ارمنستان دارای تعداد زیادی از جاذبه ها می باشد که هر سال تعداد زیادی از گردشگران برای بازدید از جاذبه های گردشگری ارمنستان به این کشور زیبا سفر می نمایند. اگر شما نیز قصد سفر به کشور ارمنستان را دارید و قصد دارید در رابطه با جاذبه های گردشگری ارمنستان اطلاعاتی کسب نمایید می توانید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و در رابطه با جاذبه های گردشگری ارمنستان اطلاعات کاملی به دست آورید. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید :

جهت مشاهده تورها و پکیج ها کلیک کنید

درباره کشور ارمنستان

کشور ارمنستان که نام رسمی آن جمهوری ارمنستان میباشد کشوری می باشد که در بخش شمال شرقی ایران واقع شده است و پایتخت آن و همچنین بزرگترین شهر موجود در این کشور شهر ایروان میباشد. کشور ارمنستان در بخش قفقاز جنوبی و در میان دریای سیاه و دریای خزر واقع شده است که می توان گفت که این کشور مرز میان قاره آسیا و قاره اروپا به حساب می آید اگر بخواهیم در رابطه با همسایگان این کشور صحبت نماییم می توانیم بگوییم که این کشور از قسمت غربی با کشور ترکیه، از قسمت شمالی کشور گرجستان، از قسمت شرقی با جمهوری آذربایجان و از سمت جنوب با ایران و جمهوری نخجوان که در گذشته عضوی از آذربایجان بوده است، دارای همسایگی و مرز مشترک می باشد. از زبان بومی این کشور که تعداد زیادی از مردم این کشور از این زبان به عنوان زبان رسمی استفاده می کنند زبان ارمنی هایک می باشد این کشور در سده های میانی با افزوده شدن پسوند فارسی ستان به نام خود به کشور هایاستان معروف گردید.

بررسی جاذبه های گردشگری ارمنستان

کشور زیبای ارمنستان دارای تعداد زیادی از جاذبه‌های گردشگری می باشد که ما در ادامه این جاذبه های گردشگری را برای شما مورد بررسی قرار خواهیم داد پس با ما همراه باشید :

معبد گارنی یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری ارمنستان

تاریخچه معبد گارنی بازمی‌گردد به زمانهای هایک ناهابات که به نام گارنیک که از نسل هایک بود نامگذاری شده است. رودخانه گارنی در بخش ۲۸ کیلومتری بخش جنوب شرقی ایروان قرار گرفته است و این رودخانه زیبا در محدوده استان کوتایک واقع شده است. این منطقه دارای آب و هوای بسیار خاص و منحصر به فردی می باشد که در این منطقه ییلاق ها و شکارگاه هایی وجود دارد که در قرنهای مختلف پادشاهان مختلف از این ییلاق و شکارگاه ها به صورت اختصاصی استفاده می نمودند. در درون معبد گارنی عبادتگاهی وجود دارد که به عنوان بنای اصلی معبد شناخته می‌شود و تاریخچه تاسیس آن به قرن اول میلادی باز می‌گردد که این بنا بر طبق دستوری که توسط پادشاه اول و در سال ۶۶ میلادی داده شد بنا گردید و این بنا تقدیم شد به خدای مهر و به همین دلیل بعد از اینکه در اوایل قرن چهارم میلادی دین مسیحیت به طور کامل در ارمنستان رشد کرد و به رسمیت شناخته شد و این بنا دست نخورده ماند و همچنین در کنار این بنای زیبا کلیسایی نیز بنا شد که البته بر اثر زلزله بسیار گسترده‌ای که در سال ۱6۷۹ میلادی به وجود آمد، نابود شد.

 معبد گارنی ارمنستان

 

علاوه بر بخش درونی معبد گارنی در نزدیکی این بنا یک حمام اختصاصی وجود دارد که این بنا توسط دختر خسرو پرویز که خواهر تیرداد سوم می باشد به وجود آمده است. درون این حمام قسمت های مختلفی وجود دارد که از این قسمت ها می‌توان به حوضچه های آب گرم و سرد و همچنین حمام بخار اشاره نمود. این نکته بسیار جالبی که در ساخت این حمام زیبا وجود دارد این می باشد که در کف این حمام کاشی کاری های بسیار زیبایی وجود دارد که از ۱۵ رنگ طبیعی ساخته شده است و علاوه بر این در هر کاشی ماهی های دریایی به تصویر کشیده شده اند که زیبای خاصی را به حمام بخشیده اند. در مرکز این نقش ها طرحی از زن و مردی می باشد که به عنوان نماد خدا اقیانوس شناخته می‌شوند. این بنا به یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ارمنستان شناخته می شود که هر سال تعداد زیادی از گردشگران به کشور ارمنستان و به این منطقه زیبا سفر می کنند تا از این مکان باستانی زیبا دیدن نمایند پس اگر شما نیز قصد سفر به کشور ارمنستان را دارید این بنا که به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ارمنستان به حساب می‌آید را از دست ندهید.

کلیسای گغارت

کلیسای گغارت یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری ارمنستان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ارمنستان کلیسای گغارت می باشد که این کلیسا به معنی سرنیزه می باشد که در ۳۵ کیلومتری قسمت جنوب شرقی شهر زیبای ایروان و در ساحل شرقی رودخانه ازاد واقع شده است و همچنین این کلیسای بسیار زیبا در دره تاریخی و زیبای گغارت واقع شده است. این بنای بسیار زیبا در دو بازه زمانی مختلف ساخته شده است و از دو بخش اصلی تشکیل شده است که این بنای زیبا در اوایل قرن سیزدهم میلادی جزو املاک اختصاصی خاندان ذاکریان به حساب می آمد و البته این نکته در رابطه با خاندان ذاکریان گفتنی است که خاندان ذاکریان یکی از ثروتمند ترین خاندان های تاریخ کشور ارمنستان می باشند که به دستور این خاندان کلیسای بیرونی کلیسای گغارت در سال ۱۲۱۵ میلادی ساخته شده است. بعد از گذشت زمانی خاندان پروشیان این ملک بسیار زیبا را از خاندان ذاکریان خریداری کردند و دستور ساخت کلیسای درونی آن را به یک معمار حرفه‌ای دادند و در اواخر قرن سیزدهم میلادی کلیسای درونی کلیسای گغارت تاسیس گردید.

 شهر مذهبی اجمیازین ارمنستان

شهر مذهبی اجمیازین یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ارمنستان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ارمنستان که به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های‌ گردشگری ارمنستان به حساب می آید شهر مذهبی اجمیازین میباشد که در ۲۵ کیلومتری بخش غربی ایران واقع شده است و هم اکنون به عنوان چهارمین شهر بزرگ کشور ارمنستان به حساب می‌آید. شهر اجمیازین در قرن ۳ و ۴ قبل از میلاد ساخته شده است. در زمانی که شهر اجمیازین ساخته شد به عنوان پایتخت کشور ارمنستان به حساب می آمد و تا قرن چهارم میلادی به عنوان مهمترین شهر این کشور محسوب می شد. همانطور که گفته شد این شهر به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ارمنستان به حساب می آید پس اگر شما قصد سفر به کشور ارمنستان را دارید این جاذبه گردشگری بسیار زیبا را از دست ندهید.

 

شهر جرموک ارمنستان

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ارمنستان شهر جرموک

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ارمنستان شهر زیبا و توریستی جرموک می باشد که در شمال شرقی بخش VAYOTS DZOR قرار دارد و طبیعت بسیار زیبایی را در خود قرار داده است و این شهر دارای هوای بسیار تمیز می باشد و همچنین چشمه آب گازدار درون این شهر قرار گرفته است که هر ساله در فصل زیبای تابستان افراد زیادی برای بازدید از این چشمه زیبا به این شهر سفر می نمایند. آب آشامیدنی شهر جرموک دارای خواص درمانی بسیار زیاد می باشد و آب درمانی از زمان قرون وسطی تا کنون درون این شهر وجود دارد.

 دره گلها ارمنستان

دره گلها یکی از زیباترین جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

یکی از زیباترین و مهمترین جاذبه های گردشگری ارمنستان دره گل ها می باشد که در قسمت ۵۰ کیلومتری بخش شمال شرقی شهر ایروان و در دامنه کوه ها واقع شده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی های دره گل ها طبیعت سرسبز و زیبای کوهستانی این دره می باشد. این دره بسیار زیبا در فصل تابستان پر از گل و گیاه های بسیار زیبا می باشد و در زمستان برف به صورت کامل این دره را می پوشاند و زیبایی خاصی را به این دره می بخشد که همین زیبایی ها باعث شده است که هر ساله گردشگران بسیار زیادی برای بازدید از این دره بسیار زیبا به کشور ارمنستان سفر نمایند.

 

شهر اشتارک ارمنستان

شهر اشتاراک یکی از بهترین جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

از زمان های خیلی دور افسانه‌ای در رابطه با شهر اشتاراک روایت می‌شود که سه خواهر در شهر اشتاراک زندگی می کردند و هر سه آنها عاشق شاهزاده این شهر یعنی شاهزاده سارکیس می‌شوند. دو خواهر بزرگتر برای اینکه خواهر کوچکتر آنها خوشبخت شود تصمیم به خودکشی می گیرند یکی از این خواهر ها با لباس قرمز و دیگری با لباس زرد خود را به درون دره اشتراک می‌اندازند و خواهر سوم که از این موضوع ناراحت شد خود را با لباس سفید رنگی به درون دره می اندازد و از آن پس شاهزاده سارکیس به یاد این سه دختر سه کلیسا به اسم رنگ لباس آنها درون دره می سازد. کلیسای سفید در قرن سیزدهم میلادی و کلیسای نظر در قرن چهاردهم میلادی و همچنین کلیسای قرمز در قرن هفتم میلادی ساخته شده است.

دریاچه سوان ارمنستان

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ارمنستان دریاچه سوان

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ارمنستان به عنوان به حساب می آید دریاچه سوان می باشد که در استان Gegharkunic کشور ارمنستان قرار دارد. آب دریاچه سوان در حالت عادی از رودخانه ها و چشمه هایی که در زیر دریاچه وجود دارند به وجود می آید و این دریاچه آب خود را از این رودخانه ها و چشمه ها تامین می نماید. یک رودخانه از دریاچه سوان سرچشمه می گیرد که آن هزاردان نام دارد. ارتفاع این دریاچه به ۲۰۰۰ متر از سطح دریا می‌رسد و مساحت این دریاچه در حدود ۹۴۰ کیلومتر مربع می‌باشد این دریاچه در طی ۳۰ سال گذشته میزان ۱۹ متر کاهش آب را به خود دیده است که اگر این روند به همین صورت ادامه پیدا کند این دریاچه تا چند سال آینده خشک خواهد شد.

هانرابدوتیان هراپاراگ یا همان میدان جمهوری

یکی از جاذبه های گردشگری ارمنستان میدان بسیار زیبای هانرابدوتیان هراپاراگ می باشد که در مرکز شهر زیبای ایروان واقع شده است که این میدان بسیار زیبا در سال ۱۹۲۶ و با طراحی و نظارت مستقیم فردی به نام الکساندر تامانیان به وجود آمده است. نام قدیم این میدان زیبا لنین بوده است. این بنا دارای ساختار بسیار پیچیده میباشد و طرح میدان به صورت بیضی شکل میباشد.

 

منظره طبیعی ارمنستان

آب و هوای کشور ارمنستان

اگر بخواهیم در رابطه با آب و هوای کشور ارمنستان صحبت نماییم می توانیم بگوییم که کشور ارمنستان با توجه به اینکه در بخش شمالی منطقه معتدل و با توجه به ویژگی های خاص اقلیمی که کشور ارمنستان دارد و همچنین با توجه به بالا بودن میزان بارندگی موجود در این کشور ارمنستان از آب و هوای معتدلی برخوردار می باشد و بدین صورت می باشد که در فصل های تابستان و بهار هوا به اندازه گرم می باشد و در فصل‌های پاییز و زمستان هوا به اندازه و کمی روبه زیاد سرد می‌باشد.

رستوران های کشور ارمنستان

کشور ارمنستان همانطور که گفته شد دارای تعداد زیادی از جاذبه‌های گردشگری می‌باشد و اگر شما برای بازدید جاذبه های گردشگری ارمنستان به این کشور سفر نموده اید و قصد دارید که پس از بازدید از این جاذبه ها در یکی از بهترین رستوران های این کشور غذایی را میل نمایید و لحظات خوشی را رقم بزنید می توانید به رستوران هایی که ما به شما پیشنهاد می نماییم بروید و در آن ها غذای بسیار لذیذی را میل نمایید. لیست بهترین رستوران های کشور ارمنستان به شرح زیر می باشد:

  • رستوران مر تاقه
  • رستوران اولد اریوان
  • رستوران بسیار زیبای پاندوک ایروان
  • رستوران دولماما
  • رستوران مر گیوق
  • رستوران کوکاس تاورن
  • رستوران تومانیان شاورما
  • رستوران کی اف سی
  • رستوران کاراس
  • رستوران مستر گیروس

رستوران ارمنستان

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی whatsapp telegram instagram G mail yahoo

 لینک  اشتراک گذاری مطلب           http://aynazsetareh.com/Page/Show/3047

تور

معمولا در یک تور مسافرتی مفهوم و واژه ای به نام تور لیدر یا راهنمای تور را نیز می شونیم. راهنمای تور شخصی است که در یک تور، مناطق زیبا و تاریخ منطقه مورد بازدید را به مسافران معرفی می نماید. راهنمای تور باید دارای اطلاعات عمومی بالا و همچنین اطلاعات تخصصی مربوط به تور مورد هدایت خود داشته باشد تابتواند بهترین خدمات را اراده نماید

خرید بلیط هواپیما

بهتر نیست بليط هواپيمای سفرهای خارجی‌تان را از یک ایرلاین معتبر بخرید؟ البته شاید بخواهید اول قیمت‌ پروازهای مختلف را ببینید وبعدا انتخاب کنید. گاهی سرعت خرید بلیط و رفتن به سفر برای شما اهمیت بیشتری دارد چون باید در کمتر از 24 ساعت آینده به جایی آن سوی کره‌ی زمین برسیدویا شاید نیاز به کنسل کردن بلیط خریداری شده داشته باشید...

رزرو هتل

ممکن است برای رزرو هتلی به آژانس مسافرتی مراجع کنید و با اصطلاحاتی در مورد اتاق‌های هتل مواجه شوید که معنی آنها را به درستی نمی‌دانید. این که تفاوت FB با All چیست؟ تفاوت All با UAll چیست؟ در ادامه اطلاعات جامعی راجع به انواع هتل‌ها می‌خوانید پس اگر نیاز به مسافرت‌های بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید...

ویزا

ویزا از نظر مدت اعتبار به دو نوع چندباره یا مولتی (multi) و یک باره یا سینگل (Single) تقسیم می‌شود. ویزای سینگل: چنانچه ویزای شما به صورت سینگل باشد در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به خاک آن کشور داده خواهد شد. ویزای مولتی: چناچه ویزای شما مولتی یا چندباره باشد،به شما امکان ورود و خروج‌های متعدد به کشور صادر کنند...

 

جدیدترین آفرها را میتوانید در پیج اینستاگرام ما ببینید