جاذبه های گردشگری کشور گرجستان

گرجستان که در منطقه اوراسیا قرار دارد، به این صورت که مرز میان قاره اروپا و قاره آسیا می باشد

تعداد زیادی از شهروندانی که در کشور گرجستان زندگی می کنند از دین مسیحیت پیروی می نمایند و همچنین ۸۴ درصد از کسانی که در کشور گرجستان زندگی می کنند دارای نژاد گرجی می باشند.

 

جهت مشاهده تورها و پکیج ها کلیک کنید

جاذبه های گردشگری کشور گرجستان

این کشور در شرق دریای سیاه قرار دارد. کشور گرجستان یکی از دیدنی ترین و زیباترین کشورهایی می باشد که در جهان وجود دارد و هر سال تعداد زیادی از گردشگران به این کشور سفر می کنند. پایتخت کشور زیبا و دیدنی گرجستان شهر تفلیس می باشد. جغرافیای کشور گرجستان به دو منطقه کوهستانی و پرباران تبدیل می گردد.

موقعیت جغرافیایی کشور گرجستان

تعداد زیادی از شهروندانی که در کشور گرجستان زندگی می کنند از دین مسیحیت پیروی می نمایند و همچنین ۸۴ درصد از کسانی که در کشور گرجستان زندگی می کنند دارای نژاد گرجی می باشند. زبانی که به عنوان زبان رسمی در کشور گرجستان استفاده می گردد و مردم این کشور از آن برای مکالمه استفاده می نمایند زبان گرجی می باشد.کشور گرجستان دارای تعداد زیادی از جاذبه های گردشگری و مناطق طبیعی و دیدنی بسیار زیبایی می باشد که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران از سرتاسر جهان برای بازدید از این مناطق به این کشور سفر می کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا مناطق دیدنی کشور گرجستان را به شما معرفی نماییم و این مناطق دیدنی را بررسی نماییم پس اگر شما قصد دارید که به این کشور سفر نمایید و از مناطق دیدنی و زیبای این کشور بازدید نمایید می‌توانید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و اطلاعات کافی در مورد جاذبه های گردشگری کشور گرجستان کسب نمایید.

نارین قلعه تفلیس

نارین قلعه تفلیس گرجستان

مردم کشور گرجستان که در کشور گرجستان زندگی می کنند این قلعه را با نام ناریکا می شناسند که این عبارت به معنای قلعه کوچک می باشد و قلعه ناریکالا به عنوان یکی از قدیمی ترین بناها و مکانهای دیدنی می باشد که در کشور گرجستان و در   شهرتفلیس گرجستان قرار دارد

قلعه ناریکالا در اوایل قرن چهارم و با نام قلعه انتقام تاسیس گردید و بعد از زمان طولانی و در قرن هفتم و بین سالهای ۱۰۸۹ تا ۱۱۲۵ توسط شاه دیوید یا همان شاه گرجی توسعه یافت و تبدیل به قلعه کنونی ناریکا شد و به یک قلعه بسیار زیبا تبدیل گردید. قلعه زیبا و دیدنی ناریکا در قسمت بالایی تپه ای قرار دارد که از درون این قلعه می توانید شهر تفلیس را به صورت کامل تماشا نمایید و همچنین می توانید رودخانه کورا را تماشا کنید و همچنین این قلعه زیبا در بین حمام های گوگردی و باغ بوتانیک تفلیس واقع شده است. در قسمت پایینی حیاط قلعه زیبای ناریکا، یک کلیسای بسیار زیبا به نام سنت نیکلاس قرار دارد. ساختمان اصلی قلعه که هم اکنون میت وانید از این ساختمان بسیار زیبا بازدید نمایید، در بین قرن‌های ۱۶ و ۱۷ میلادی مجدداً ساخته شد که این بنای زیبا در سال ۱۸۲۷ میلادی توسط زلزله نابود گردید و بخشی از این قلعه که به صورت جدی آسیب دید دیوارهای قلعه می باشند.

نارین قلعه تفلیس

ساحل سحر آمیز و زیبای باتومی

یک جاذبه گردشگری و زیبا و طبیعی که در کشور زیبای گرجستان قرار دارد، ساحل سحر آمیز باتو می باشد که این ساحل بسیار زیبا در نزدیکی بندر باتومی قرار دارد.

 

در نزدیکی بندر باتومی منطقه بسیار زیبا قرار دارد که این منطقه اورکی و گرگولتی نام دارد و به دلایلی به این منطقه ساحل سحرآمیز یا ساحل مغناطیسی می گویند. همچنین دلیل این که به این منطقه زیبا ساحل سحر آمیز می گویند این می باشد که برخی از مردمان بر این باور می باشند که شنا کردن در این منطقه و همچنین آفتاب گرفتن بر روی شن های ساحلی این ساحل بسیار زیبا باعث می شود که برخی از بیماری های مفصلی درمان گردد و همچنین باعث حالت ریلکسیشن در فرد می گردد. بر اساس گزارشات و تحقیق هایی که توسط دانشگاه ارجی کشور گرجستان ارائه گردیده است ترکیباتی که به ماسه های ساحل این منطقه زیبا دارا می باشند دارای مواد معدنی ویژه ای می باشند که این مواد معدنی باعث می‌شود که برخی از بیماری‌های قلبی عروقی و عصبی به صورت کامل درمان گردد و این مسئله به صورت کامل به اثبات رسیده است و این موضوع به طور قطعی واقعیت دارد. بر اساس مطالعاتی که توسط دانشمندان انجام گردیده است در تمام جهان فقط دو منطقه دارای این خاصیت می باشند که یکی از آن ها همین ساحل زیبا می باشد.

ساحل سحرآمیز باتومی

باغ گیاه شناسی باتومی

در ۱۰ کیلومتری قسمت شمالی بندر باتومی و در منطقه‌ای به نام دماغی سبز، باغ بسیار زیبایی با نام باغ گیاه شناسی باتومی واقع شده است که این باغ بسیار زیبا دارای ۱۱۱ هکتار وسعت می باشد. این باغ بسیار زیبا دارای پنج هزار گونه گیاهی می باشد که ۱۲۰۰ هزار گونه از این پنج هزار گونه گیاهی، رز می باشد. هم اکنون اداره ی این باغ بسیار زیبا بر عهده آکادمی علوم گرجستان می باشد و و این باغ بسیار زیبا و دیدنی توسط این آکادمی اداره می گردد.

 

بخش های مهم باغ گیاه شناسی باتومی عبارتند از غرب آسیا، زلاندنو، آمریکای جنوبی، هیمالیا، مکزیک، استرالیا، مدیترانه، قفقاز، پارک ساحلی و باغ رز می باشد. همانطور که گفته شد در این باغ بسیار زیبا و بزرگ گونه های گیاهی بسیار متفاوتی و از کشورهای متفاوت در کنار یکدیگر قرار دارند و این گونه ها این باغ بسیار بزرگ را به بهشتی از گلها و درختان زیبا تبدیل کرده است که وارد شدن به این باغ باعث می‌شود احساس بسیار خوبی به انسان وارد گردد.

باغ گیاه شناسی باتومی

کوه مقدس تفلیس گرجستان

کوه مقدس یا متاتسمیندا تپه می باشد که از ارتفاع زیادی برخوردار است و در بخش های مرکزی و غربی شهر تفلیس واقع شده است و همچنین یک دکل که دارای ۲۱۰ متر طول می باشد بر روی این تپه زیبا واقع شده است. کوه مقدس به عنوان یکی از برترین و زیباترین دیدنی های شهر تفلیس کشور گرجستان می باشد و اکثر افرادی که به این کشور سفر می نمایند از این تپه زیبا بازدید می نمایند. همچنین بر روی این تپه زیبا یک پارک مجهز و تفریحی که دارای یک کیلومتر مربع مساحت می باشد واقع شده است و در این پارک زیبا بلندترین رولر کسر ها یا همان قطار های شهربازی وجود دارند و این قطار های شهربازی با سرعت بسیار زیادی بر روی مسیر های مارپیچ حرکت می نمایند. طول این قطار شهربازی در حدود ۶۰ متر می باشد. این پارک تفریحی و زیبا به عنوان مرتفع ترین پارک شهر موجود در شهر تفلیس گرجستان می باشد و همچنین این پارک به عنوان یکی از بزرگترین و زیباترین و جذاب ترین پارک هایی می باشد که به طور روزانه تعداد بسیار زیادی بازدیدکننده به این پارک وارد می شوند. این پارک زیبا و دیدنی در ارتفاع ۸۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و در صورتی که شهر تفلیس در ارتفاع ۴۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و این یکی از موارد بسیار عجیب این پارک می باشد.

کوه مقدس تفلیس

موزه های موجود در شهر زیبای تفلیس گرجستان

در زمان شوروی سابق شهر زیبای تفلیس در میان چهار شهر برتر از نظر موزه ها در اتحادیه کشور شوروی به حساب می آمد. یکی از موزه های بسیار معروفی که در این شهر وجود دارد موزه هنرهای زیبا (Shalva Amiranashvili Museum of Fine Arts) می باشد که در این موزه آثار نقاشان ایرانی مربوط به قرن هجدهم نیز قابل مشاهده می باشد.

موزه های گرجستان

یکی دیگر از موزه های موجود در شهر زیبا تفلیس موزه جاناشیا (Janashia Museum of Georgia) می باشد که در این موزه آثار هنری از دوران اولیه مسیحیت در کشور گرجستان قابل مشاهده می باشد. همچنین یکی دیگر از موزه هایی که در کشور گرجستان و در شهر تفلیس واقع شده است موزه تاریخی تفلیس (The Tbilisi History Museum) می باشد که این مکان یکی از مناسب ترین مکان ها برای کسانی که به تاریخ شهر تفلیس علاقه دارند می باشد. برترین موزه موجود در شهر تفلیس موزه باستان شناسی شهر تفلیس می باشد که این موزه در سال ۱۹۸۸ میلادی توسط فرد باشد باستان شناس که دارای نژاد گرجی بود و نام آن رستم آرامشویلی بود تاسیس گردیده است. تمامی این آثار حفاری هایی که در اطراف شهر زیبا تفلیس انجام گردیده است و همچنین برخی از قدیمی‌ترین اشیای برنزی که در جهان وجود دارد در این موزه قرار دارد و از این اشیا بسیار زیبا و قدیمی به خوبی مراقبت می شود.

حمام های سولفور

در محله ای به نام آبناتوبانی که بخشی از منطقه قدیمی شهر تفلیس گرجستان می باشد، دارای حمام هایی می باشد که به این حمام ها حمام گوگردی می گویند. آب گرمی که در این حمام ها وارد می شود به صورت مستقیم از چشمه های آب گرم موجود در اطراف این حمام تامین می گردد. برای استفاده کردن از حمام های عمومی موجود در حمام های گوگردی باید دو دلار پرداخت کنید و همچنین برای استفاده از حمام های نمره یا همان کابین اختصاصی هزینه ای که در نظر گرفته شده است ۱۵ تا ۸۰ دلاری برای یک ساعت می باشد.

همچنین برای استفاده کردن از ماساژ جداگانه در صورتی که فرد درخواست ماساژور داده باشد باید هزینه جداگانه ای را پرداخت نماید. در این حمام ها ماساژ شباهت بسیار زیادی به شستن دارد و همچنین برای استفاده از انواع نوشیدنی های مختلفی که در این حمام عرضه می گردد باید هزینه ای را پرداخت کرد که این هزینه ها به طور معمول می باشند. در زمان های قدیم افراد بسیار زیادی از حمام های گوگردی استفاده می کردند و هنوز هم پس از گذشت سال های بسیار زیاد، افراد بسیار زیادی هستند که از این حمام ها استفاده می نمایند. همانطور که گفته شد آب گرمی که در این حمام ها وجود دارد از چشمه های آب گرم اطراف این حمام ها تأمین می شود و این یکی از دلایل محبوبیت این نوع حمام ها و استقبال فراوان از آن ها می باشد.

حمام سولفور آبناتوبانی

 

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی whatsapp telegram instagram G mail yahoo

 لینک  اشتراک گذاری مطلب           http://aynazsetareh.com/Page/Show/3041

تور

معمولا در یک تور مسافرتی مفهوم و واژه ای به نام تور لیدر یا راهنمای تور را نیز می شونیم. راهنمای تور شخصی است که در یک تور، مناطق زیبا و تاریخ منطقه مورد بازدید را به مسافران معرفی می نماید. راهنمای تور باید دارای اطلاعات عمومی بالا و همچنین اطلاعات تخصصی مربوط به تور مورد هدایت خود داشته باشد تابتواند بهترین خدمات را اراده نماید

رزرو هتل

ممکن است برای رزرو هتلی به آژانس مسافرتی مراجع کنید و با اصطلاحاتی در مورد اتاق‌های هتل مواجه شوید که معنی آنها را به درستی نمی‌دانید. این که تفاوت FB با All چیست؟ تفاوت All با UAll چیست؟ در ادامه اطلاعات جامعی راجع به انواع هتل‌ها می‌خوانید پس اگر نیاز به مسافرت‌های بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید...

ویزا

ویزا از نظر مدت اعتبار به دو نوع چندباره یا مولتی (multi) و یک باره یا سینگل (Single) تقسیم می‌شود. ویزای سینگل: چنانچه ویزای شما به صورت سینگل باشد در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به خاک آن کشور داده خواهد شد. ویزای مولتی: چناچه ویزای شما مولتی یا چندباره باشد،به شما امکان ورود و خروج‌های متعدد به کشور صادر کنند...

اینیستاگرام

اینیستاگرام شرکت خدمات مسافرتی ایناز ستاره میرداماد هر روزه بهترین پیشنهادهای مسافرتی اعم از تور ارزان و یا اطلاعات پرواز یا اطلاعات ویزای کشورهای مختلف ،تورهای نمایشگاهی را ارایه می دهد چنانچه بدنبال اطلاعاتی در مورد برخی از جاذبه های گردشگری کشور های پربازدید هستید به صفحه اینیستاگرام ما مراجعه فرمایید .