جاذبه های گردشگری اتریش-وین

شهر وین یا ویانا

پایتخت کشور اتریش می باشد و یک از استانهای نه گانه که در کشور اتریش موجود می باشد به حساب می آید.

شهر وین بزرگترین شهر موجود در کشور اتریش می‌باشد و این شهر از نظر بزرگی دارای جایگاه نهم در اتحادیه اروپا می باشد. تا پیش از اینکه قرن بیستم میلادی شروع گردد، بزرگترین شهر آلمانی زبان در قاره اروپا بود و همچنین تا قبل از اینکه جنگ جهانی اول شروع گردد این شهر دارای دو میلیون نفر جمعیت بود، اما اکنون از یک میلیون و ۷۰۰ نفر جمعیت برخوردار می باشد.

 

جهت مشاهده تورها و پکیج ها کلیک کنید

تاریخچه شهر وین

شهر وین در قرن پنجم پیش از میلاد بنا نهاده شد و با گذشت زمان به پایتخت کشور اتریش مبدل گردید. شهر وین در گذشته پایتخت موسیقی جهان بوده و همچنین از مجالس رقص واله برخوردار بوده است، اما در دوران قبل از شروع جنگ جهانی اول جزو ناخوشان ترین شهرها بوده است و افراد زیادی که در این شهر زندگی می کردند، در خرابه‌های سکونت داشتند و در سال ۱۹۱۳ میلادی در حدود ۱۵۰۰ نفر از افراد مستقر در شهر وین دست به خودکشی زدند.

پس از به پایان رسیدن جنگ جهانی دوم، قوای متفقین شهر وین را به چهار قسمت تقسیم کردند، که هر قسمت از آن تحت کنترل کشور شوروی، ایالت متحده آمریکا، انگلیس و فرانسه قرار گرفت. پس از آنکه کشور اتریش پذیرفت که برای همیشه بی طرف بماند و عضو پیمان آتلانتیک شمالی یا همان پیمان ناتو نگردد، نیروهای کشور شوروی در سال ۱۹۵۵ این شهر را ترک کردند.

شهر وین

جغرافیای شهر وین

شهر وین در منطقه شمال شرقی کشور اتریش و در اطراف رود دانوب واقع گردیده است. طبق آمار به صورت تخمینی شهر وین دارای ۴۱۵ کیلومتر مربع مساحت می باشد و همچنین این شهر از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت برخوردار می باشد که از جمعیتی که در این شهر سکونت دارند در حدود هفتاد هزار نفر از این افراد ایرانی می باشند که در این منطقه سکنی گزیده اند.

[جغرافیای شهر وین

جاذبه های شهری وین

شهر زیبای وین همانطور که گفته شد دارای مناطق گردشگری و زیبای زیادی می باشد که این مناطق از جمله موارد زیر می باشند

ساختمان وینر راتهاوس

ساختمان وینر راتهاوس به عنوان ساختمان شهرداری و محل فرمانداری ایالت وین شناخته می شود. این بنا در دهه ۱۸۸۰ میلادی تاسیس گردید و در بالای این ساختمان مجسمه‌ای از راتوزمان که به عنوان نماد وین شناخته می شود قرار دارد. ساختمان وینر راتهاوس هم اکنون در حال بازسازی می باشد و احتمالاً تا سال ۲۰۲۳ میلادی پروژه بازسازی آن به اتمام می‌رسد و به این بنا به صورت کامل باز سازی می گردد.

ساختمان وینر راتهاوس

باشگاه سوارکاری اسپانیایی

باشگاه سوارکاری اسپانیایی، باشگاه سنتی می باشد که در آن افراد با اسبهای لیپیزان تمرین می نمایند. این مدرسه دارای اجراهای عمومی می باشد که این اجراها در مدرسه زمستانی سوارکاری که در هافبک قرار دارند برگزار می گردد. باشگاه سوارکاری بر روی این اجراها نام نمایش های کلاسیک را قرار داده است، اما تماشاگران این اجرا ها این ها را به اسم سحر و جادو می شناسند. در این باشگاه اسب ها را به شیوه ای که مربوط به ۴۰۰ سال پیش می باشد پرورش می‌دهند.

خیابان گرابن

خیابان گرابن از مشهورترین خیابان هایی می باشد که در مرکز شهر وین قرار دارند. در زبان آلمانی کلمه گرابن به معنای خندق می باشد و تاریخچه این خیابان به اردوگاه قدیمی رومی که در پایتخت اتریش وجود داشته مرتبط می باشد.

پس از گذشت زمانی این خندق به صورت کامل پر گردید و جزو اولین خیابان های مسکونی که در شهر وین قرار داشت تبدیل گردید.

کلیسای جامع سنت استفن

کلیسای جامع سنت استفن به نام استفانزدم نیز شناخته می شود. این کلیسا در اواسط قرن دوازدهم میلادی به عنوان یک کلیسای محلی تاسیس گردید. هم اکنون این ساختمان به عنوان کلیسای خانگی اسقف اعظم کاتولیک در شهر وین شناخته می گردد. این کلیسا در دوران جنگ جهانی دوم به صورت کامل نابود گردید. اما پس از اینکه جنگ جهانی دوم پایان یافت در مدت زمان ۷ سال، دولت این کشور توانست این بنا را به صورت کامل بازسازی نماید. این کلیسا از ارتفاع بسیار بلندی برخوردار می باشد و به عنوان یکی از مهمترین مکان های دیدنی در شهر وین محسوب می گردد.

کلیسای جامع سنت استفن

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی whatsapp telegram instagram G mail yahoo

 لینک  اشتراک گذاری مطلب           http://aynazsetareh.com/Page/Show/3040

تور

معمولا در یک تور مسافرتی مفهوم و واژه ای به نام تور لیدر یا راهنمای تور را نیز می شونیم. راهنمای تور شخصی است که در یک تور، مناطق زیبا و تاریخ منطقه مورد بازدید را به مسافران معرفی می نماید. راهنمای تور باید دارای اطلاعات عمومی بالا و همچنین اطلاعات تخصصی مربوط به تور مورد هدایت خود داشته باشد تابتواند بهترین خدمات را اراده نماید

رزرو هتل

ممکن است برای رزرو هتلی به آژانس مسافرتی مراجع کنید و با اصطلاحاتی در مورد اتاق‌های هتل مواجه شوید که معنی آنها را به درستی نمی‌دانید. این که تفاوت FB با All چیست؟ تفاوت All با UAll چیست؟ در ادامه اطلاعات جامعی راجع به انواع هتل‌ها می‌خوانید پس اگر نیاز به مسافرت‌های بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید...

ویزا

ویزا از نظر مدت اعتبار به دو نوع چندباره یا مولتی (multi) و یک باره یا سینگل (Single) تقسیم می‌شود. ویزای سینگل: چنانچه ویزای شما به صورت سینگل باشد در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به خاک آن کشور داده خواهد شد. ویزای مولتی: چناچه ویزای شما مولتی یا چندباره باشد،به شما امکان ورود و خروج‌های متعدد به کشور صادر کنند...

اینیستاگرام

اینیستاگرام شرکت خدمات مسافرتی ایناز ستاره میرداماد هر روزه بهترین پیشنهادهای مسافرتی اعم از تور ارزان و یا اطلاعات پرواز یا اطلاعات ویزای کشورهای مختلف ،تورهای نمایشگاهی را ارایه می دهد چنانچه بدنبال اطلاعاتی در مورد برخی از جاذبه های گردشگری کشور های پربازدید هستید به صفحه اینیستاگرام ما مراجعه فرمایید . .