شهر تورنتو در یک نگاه

شعار تورنتو: " قدرت ما به خاطر تنوع ما است" در سرتاسر شهر مشهود است.

از مجسمه ای که در محوطه ی بیرونی مرکز اتحادیه قرار دارد و مفهوم کوچ را تداعی می کند تا غذاهای بین المللی و بیش از 100 زبان که در جای جای خیابان‌های به گوش می رسد، همگی این شعار را در سفر به تورنتو و تماشای جاهای دیدنی تورنتو به یاد انسان می آورند.

تورنتو (Toronto) مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. تورنتو به عنوان پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از مراکز اقتصادی بزرگ جهان، یک شهر جهانی محسوب می‌شود.

شهر تورنتو در منطقه جنوب انتاریو و در شمال‌غرب دریاچه انتاریو قرار دارد. تورنتو با جمعیتی بیش از ۲٫۵ میلیون نفر، پنجمین شهر آمریکای شمالی از حیث جمعیت است و ناحیه شهری تورنتو با جمعیتی بیش از ۵ میلیون نفر، هفتمین ناحیه شهری پرجمعیت آمریکای شمالی محسوب می‌شود. در ادامه به معرفی جاذبه‌های گردشگری تورنتو می‌پردازیم:

 

جهت مشاهده تورها و پکیج ها کلیک کنید

برج CN در شهر تورنتو

از مکان‌های دیدنی شهر تورنتو، برج سی ان (CN) است که بر فراز آن نمایی افسون‌کننده و سحرآمیز از شهر بر روی شما گشوده می‌شود که چشمان شما در برابر عظمت آن به سجود در خواهند آورد. هزینه ورودی این برج تنها 35 دلار کانادا است و با این ورودی شما می‌توانید از بالاترین طبقه برج نمایی تماشایی از شهر را نظاره‌گر باشید.

برج سی ان یکی از بلندترین برج‌های جهان است .این برج در مرکز شهر تورنتو قرار دارد و به عنوان نماد و سمبل شهر تورنتو شناخته می شود. برج سی ان هر ساله گردشگران بسیاری از سرتاسر نقاط جهان به خود جذب می کند و به یک مرکز توریستی بزرگ تبدیل شده است .رودخانه معروف و دیدنی اونتاریو در کنار این برج قرار دارد که باعث زیبایی بیشتر این برج می شود . اگر بازدید کنندگان برای بازدید به محل بازدید فوقانی برج سی ان بروند، وسعت دید بیشتری خواهند داشت و گفته می شود که زمانی که هوا کاملا صاف و عاری از ابر و گرد و غبار باشد می توانند تا 120 کیلو متر دورتر را ببینند. حتی از این ارتفاع می توانید مناظر طبیعی دریاچه انتاریو . تاسیسات کنار ساحل . جزیره مرکزی و حتی برج های بسیار زیبا شهر تورنتو را در هوای آبی و بدون گرد و غبار مشاهده کنند .حتی شما می توانید آبشار نیاگارا را از این برج ببینید.

بعد از رشد اقتصادی شهر تورنتو و تبدیل شدن ساختمان های چوبی و کوتاه به برج های 50 الی 60 طبقه آنتن دهی در شهر تورنتو با مشکل مواجه شد و برای حل این مشکل مسولین این شهر در سال 1968 تصمیم گرفتند که یک برج نزدیک به سیصد متر ارتفاع در مرکز این شهر بنا کنند. در اوایل از برج سی ان برای تقویت ارتباطات مورد استفاده قرار می گرفت .به همین دلیل نام اولیه برج سی ان شبکه‌ی ارتباطی بوده اما مردم کانادا آن را برج ملی کانادا می نامیدند.

در راس برج سی ان فضاهای تفریحی و تجاری مختلفی قرار دارد . مکان های دیدنی مانند : کلوپ ها . سالن ورزشی . گالری های زیبا و متعدد و با توجه به ارتفاع بسیار زیاد برج سی ان و قرار داشتن در مرکزی ترین نقطه شهر این برج به تمام نقاط و چشم انداز های شهر تورنتو اشراف دارد به همین جهت دوربین ها و تلسکوپ های بسیاری جهت مشاهده این چشم اندازها در قسمتی از این برج قرار دارد. رستوران چرخان این برج 360 نامیده می شود و مرتفع ترین بالکن دایره ای فاقد حفاظ در این برج قرار دارد. شما می توانید یک روز را در اینجا بگذرانید. قیمت نهار در این رستوران از 55 دلار شروع می شود، ارزان نیست اما در عوض می توانید به طور رایگان از بخشی که دارای کف شیشه ای است و از منظره استفاده کنید ( که به طور نرمال برای استفاده از این بخش باید 32 دلار بپردازید)، همین مسئله تجربه‌ی نهار خوردن شما را منحصر به فرد می کند.

همچنین برای افرادی که دنبال هیجان و ماجراجویی هستند، امکان قدم زدن در کناره‌های این برج نیز وجود دارد که به ‏Edge Walk‏ ‏معروف است که افراد هیجان طلب می توانند در روی لبه‌ی خارجی برج به عرض ۱.۵ متر در فاصله ۳۶۵ متری قدم بزنند و ‏شهر را زیر پای خود ببینند. ‏ ‏‏

برای افرادی که دنبال هیجان و ماجراجویی هستند، امکان قدم زدن در کناره های این برج نیز وجود دارد که به ‏Edge Walk‏ ‏معروف است که افراد هیجان طلب می توانند در روی لبه ی خارجی برج به عرض ۱.۵ متر در فاصله ۳۶۵ متری قدمبزنند و ‏شهر را زیر پای خود ببینند. ‏

راجرز سنتر در شهر تورنتو

این استادیوم زیبا به عنوان اولین استادیوم دنیا شناخته شده می‌باشد که سقف آن به طور کامل جمع می شود. این استادیوم که مجموعه بزرگ ورزشی راجرز سنتر (Rogers Centre) شهر تونتور نام دارد، در مجاورت برج سی ان قرار دارد. طراحی منحصر به فرد آن شامل سقف متحرکی است که در هوای مساعد به عقب رفته و ورزشگاه روباز می‌شود. این ورزشگاه گنجایش چندین هزار تماشاگر را داشته و محل برگزاری انواع ورزش‌ها به خصوص بیس‌بال، فوتبال و همینطور کنسرت‌های راک و پاپ است.

آبشار نیاگارا در شهر تورنتو

نیاگارا نام جمعی سه آبشار است که بخشی از مرز میان کانادا و ایالات‌متحده به‌ویژه میان استان انتاریو و ایالت نیویورک را می‌سازد. این سه آبشار از بزرگ به کوچک به ترتیب شامل آبشار نعل اسبی که بیشتر آن در بخش کانادایی قرار دارد و آبشارهای آمریکایی و آبشار نقاب عروس در بخش آمریکایی می‌شوند. همچنین دو آبشار بزرگ‌تر به وسیله‌ای گوت آیلند (جزیره گوت) از هم جدا شده‌اند. آبشار نیاگارا از روی رودی به همین نام عبور می‌کند و به زهکشی دریاچه‌ی ایری به دریاچه‌ی اونتاریو می‌ریزد. مجموع آب سه آبشار بالاترین سرعت جریان در میان تمام آبشارهای جهان را تشکیل می‌دهند. آبشار نعل اسبی با توجه به اندازه‌گیری میزان جریان و ارتفاع سقوط قدرتمندترین آبشار در آمریکای شمالی است. آبشار نعل اسبی ۵۳ متر ارتفاع و حدود ۷۹۰ متر پهنا دارد، از طرف دیگر ارتفاع آبشار آمریکایی بین ۲۱ تا ۳۰ متر در نقاط مختلف متفاوت است و پهنایی ۳۲۰ متری دارد. گاهی در فصل‌های پرباران میزان حجم آب سرازیر شده از آبشار تا ۵۷۰۰ مترمکعب هم می‌رسد. در هر دقیقه حدود ۶۰ تن خاک و نمک با آب مخلوط می‌شود که همین موضوع رنگ سبز آب آبشار را می‌سازد. این آبشار فوق‌العاده زیبا سالانه میلیون‌ها گردشگر را به سمت خود جذب می‌کند. به دلیل حجم باورنکردنی آب و جریان قوی که از آبشار نیاگارا می‌گذرد، از آن به‌عنوان منبع برق‌آبی هم استفاده می‌شود.

قصر کازالوما در شهر تورنتو

قصر کازا لوما لوما (به زبان اسپانیایی: خانۀ روی تپه) ، شاهکاری که به قرن 18 میلادی تعلق دارد، قصر كازا در بلندای صد و چهل متری، یک مجموعه خانه و باغ به سبک گوتیک و در وسط شهر تورونتو قرار دارد که اکنون موزه و یکی از مکان های دیدنی شهر تورنتو است.

از جمله این ویژگی‌های منحصر به فرد این قصر می‌توان از کتابخانه‌ای با ده هزار جلد کتاب، سالن پرورش گیاهان که با کف‌پوشی از مرمر آزین شده، سالن بزرگی به ارتفاع 60 فوت با چلچراغ‌های چوبی و سردیس‌هایی بر روی ستون‌های آن، باغ‌های زیبایی آکنده از گل و اصطبل هایی ساخته شده از چوب ماهون و کفپوش شده با کاشی اسپانیایی که برای سم اسب‌ها ایده آل است، نام برد.

علاوه بر این‌ها، این قلعه دارای سه خط داخلی بولینگ، یک منطقه تیراندازی ، یک سیستم خلا جاسازی شده، دو گذرگاه مخفی چند طبقه، یک استخر شنا تکمیل نشده که اکنون با سنگ قبر پر شده است و 30 حمام می‌باشد. کازا لوما هم یک مکان درخشان و فریبا در شهر تورنتو است.

باغ وحش شهر تورنتو

مجموعه‌ی حیوانات باغ وحش تورنتو به هفت بخش اصلی تقسیم می‌شود که از میان آن‌ها می‌توان به منطقه‌ی حیوانات آفریقا، آمریکا، اوراسیا و یک منطقه‌ی مخصوص حیوانات کانادا اشاره کرد. طراحی هر منطقه بر اساس محیط واقعی زندگی حیوانات انجام شده و به‌عنوان مثال در منطقه‌ی آفریقایی، پوشش گیاهی متناسب آب و هوای جنگل‌های آفریقایی را مشاهده‌ می‌کنیم. بخش کانادایی نیز که در شمال باغ وحش قرار گرفته شامل‌ حیوان‌های مخصوص این ناحیه مثل گوزن شمالی، گاومیش کوهان‌دار، عقاب گر و خرس گریزلی می‌شود. گوزن شمالی یا «موس» یکی از جانواران نمادین کانادا است که تصویر آن در تبلیغات مربوط به گردشگری این کشور بسیار استفاده می‌شود.

به دلیل وسعت زیاد این باغ وحش، برای دیدن گونه‌های مخلتف باید مسافت نسبتاً زیادی را طی کنید و به همین دلیل فضای سبز بین مناطق طراحی بسیار زیبایی دارد تا حین دیدن حیوانات گوناگون از محیط باغ وحش نیز لذت ببرید. به علت گرمای هوا در ماه جولای (تیر/ مرداد) برخی حیوانات در محیط‌های سربسته نگهداری می‌شدند و برخی دیگر در پناهگاه‌های خود دور از چشم بازدیدکنندگان استراحت می‌کردند.

بازار سنت لارنس در شهر تورنتو

بازار سنت لارنس به ‌تازگی به عنوان بهترین بازار شهری آمریکای شمالی انتخاب شد. این بازار در بین مردم شهر و گردشگران بسیار محبوب میباشد. این بازار مملو از فروشندگان خوش برخورد و مواد غذایی تازه (به ویژه در فصل تابستان) و متنوع است.

این بازار دارای دو بخش میباشد، بازار جنوبی و بازار شمالی. بازار جنوبی برای فروش مواد غذایی و در طبقه دوم آن نیز یک گالری قرار گرفته است. بازار شمالی هم که بیش از یک قرن سابقه دارد و در روزهای آخر هفته بازار ‏کشاورزانی است که محصولات خود را به فروش می رساند و محل تجمع فروشندگان اجناس آنتیک و قدیمی میباشد

موزه رویال انتاریو در شهر تورنتو

این موزه در حوزه فرهنگ جهانی، هنر و تاریخ طبیعی است که در شهر تورنتو و در استان انتاریو، کانادا قرار گرفته است. در این موزه آثار تاریخی و با ارزشی که بالغ بر 6 میلیون قطعه می باشند نگه داری می شود.

آثار موجود در این موزه در دو بخش اصلی رده‌بندی شده‌اند: “فرهنگ دنیا” و “تاریخ طبیعی”. بخش فرهنگ دربرگیرنده مجموعه بزرگی از آثار روم باستان، مصر، میانرودان، ایران، هندوستان، چین و … است. در سال ٢٠١٣ کتاب نفیسی نیز درباره این آثار به چاپ رسید.‏‏‏

ساختمان شهرداری تورنتو

ساختمان سابق شهرداری (Old City Hall) یکی از بلندترین ساختمان های تورنتو و بلندترین ساختان شهرداری در آمریکای شمالی در سال ۱۸۹۹ بود. ایده ساخت این بنا زمانی به وجود آمد که مسئولان حس کردند که نیاز به ساختمانی بزرگ تر دارند آن جا بود که از معمار موفق «ادوارد جیمز» خواستند تا طرحی مناسب را برای ساختمان جدید ارائه دهد. او حدود ۳ سال زمان گذاشت تا توانست ساختمانی را طراحی کند که هم محل شهرداری و هم دادگاه باشد

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی whatsapp telegram instagram G mail yahoo

 لینک  اشتراک گذاری مطلب           http://aynazsetareh.com/Page/Show/3021

تور

معمولا در یک تور مسافرتی مفهوم و واژه ای به نام تور لیدر یا راهنمای تور را نیز می شونیم. راهنمای تور شخصی است که در یک تور، مناطق زیبا و تاریخ منطقه مورد بازدید را به مسافران معرفی می نماید. راهنمای تور باید دارای اطلاعات عمومی بالا و همچنین اطلاعات تخصصی مربوط به تور مورد هدایت خود داشته باشد تابتواند بهترین خدمات را اراده نماید

رزرو هتل

ممکن است برای رزرو هتلی به آژانس مسافرتی مراجع کنید و با اصطلاحاتی در مورد اتاق‌های هتل مواجه شوید که معنی آنها را به درستی نمی‌دانید. این که تفاوت FB با All چیست؟ تفاوت All با UAll چیست؟ در ادامه اطلاعات جامعی راجع به انواع هتل‌ها می‌خوانید پس اگر نیاز به مسافرت‌های بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید...

ویزا

ویزا از نظر مدت اعتبار به دو نوع چندباره یا مولتی (multi) و یک باره یا سینگل (Single) تقسیم می‌شود. ویزای سینگل: چنانچه ویزای شما به صورت سینگل باشد در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به خاک آن کشور داده خواهد شد. ویزای مولتی: چناچه ویزای شما مولتی یا چندباره باشد،به شما امکان ورود و خروج‌های متعدد به کشور صادر کنند...

اینیستاگرام

اینیستاگرام شرکت خدمات مسافرتی ایناز ستاره میرداماد هر روزه بهترین پیشنهادهای مسافرتی اعم از تور ارزان و یا اطلاعات پرواز یا اطلاعات ویزای کشورهای مختلف را ارایه می دهد چنانچه بدنبال اطلاعاتی در مورد برخی از جاذبه های گردشگری کشور های پربازدید هستید به صفحه اینیستاگرام ما مراجعه فرمایید . همچنین برخی از نمایشگاههای صنعتی نیز معرفی میشود.